Autorizovaný prodejce

DRS: poznejte nový revoluční kolimátor od HOLOSUNU

V naší nabídce nyní najdete zbrusu nový kolimátor Holosun DRS NV. Co je pro něj charakteristické? A v čem se liší od konkurence? Na to se podrobně podíváme v tomto článku. 

Co se skrývá pod zkratkou DRS

DRS je zkratka pro označení Digital Rifle Sight. Tato zkratka je po celém světě skloňována mezi nadšenci i profíky. Zkrátka ji zná každý, kdo se jen trochu o moderní technologie a zbraně zajímá. Již nyní si v našem e-shopu můžete zakoupit DRS NVdigitální kolimátor s podporou nočního vidění

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Jaký kolimátor zvolit na každodenní použití

V čem se liší DRS kolimátor od konkurence

Kolimátor DRS NV váží 464 gramů a jeho rozměry činí 86 × 90 × 57 mm. V čem je tento kolimátor jiný oproti klasickým kolimátorům HOLOSUN nebo jiným konvenčním kolimátorům? Odpověď by mohla znít: jiný je ve všem.

Displej místo LED diody

DRS v NV režimu nepoužívá k projekci obrazce na sklo LED diodu. Místo této zde naleznete malý OLED displej, který je umístěn v pravém úhlu od roviny kolimátoru a přes soustavu zrcadel odráží obraz na sklo kolimátoru. Ano, mnohým to už docvaklo. Tímto způsobem může HOLOSUN v NV režimu použít libovolný obrazec. Možnosti jsou neomezené. 

Skládá se ze dvou částí

DRS kolimátor se skládá ze dvou částí – klasického kolimátoru (podobného jako např. u AEMS) a jednotky nočního vidění umístěné v horní části.

Ve dne můžete DRS použít stejně jako AEMS. LED dioda pro denní režim se nachází za zrcadlem, které dokáže propustit červenou barvu. Ovládání je identické, kdy prostým stiskem kláves + nebo – ovládáte jas obrazce. Nastřelení provedete stejným způsobem, jako jste tomu byli zvyklí u ostatních konvenčních kolimátorů za pomocí rektifikačních šroubů.

Nastřelení osnovy pro noční režim je čistě digitálního charakteru. V ideálním případě máte zbraň upnutou ve stolici, umístíte ránu a kříž „doklikáte“ na ránu v terči. Hotovo.

Snadné ovládání

Ovládání digitální jednotky je vcelku intuitivní. DRS disponuje jednoduchým menu, které nabízí nastřelení osnovy, jas, nastavení displeje. Vše ovládáte pomocí 5 kláves.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Souboj nejlepších kolimátorů Holosunu: kdo vyhrál?

Prohlédněte si kolimátor v akci

Pojďme se podívat na video a obrázky pořízené DRS.

Špičkový obraz

DRS NV za předpokladu minimálního zbytkového světla dokáže vykreslit uspokojivý obraz klidně i na vzdálenost větší než 200 metrů. Ke konci videa byla zachycena srnčí zvěř na poli bez zbytkového světla. Též na vzdálenost 200 metrů. 

Pokud budeme uvažovat situace, kde se ocitneme na místě, kde není žádné zbytkové světlo, je vhodné přemýšlet nad použitím externího přísvitu. V místech s minimálním osvětlením nebo na krátké vzdálenosti bez zbytkového světla se DRS NV osvědčil na výbornou.   

Ukázka kolimátoru

Níže si můžete prohlédnout obrázky pořízené kolimátorem DRS NV. Chodci se nachází ve vzdálenosti větší než 200 m a obraz je dvojnásobně zvětšen. Jednalo se o dobré světelné podmínky.

Přikládáme také ukázku pohledu na osvětlenou obec v noci. 

Pořiďte si kolimátor v našem e-shopu

Chcete kolimátor DRS NV otestovat na vlastní pěst? Nenechte si jej ujít. Právě teď jej máme skladem v našem e-shopu

Upozornění na nové články v blogu

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články v blogu po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv. Jak vaše údaje chráníme »

Chci vědět víc »

© FoxCam s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby