Autorizovaný prodejce

Jak namontovat destičku pro RMSc platformu

Při montáži některých kolimátorů je třeba použít takzvanou montážní destičku. Je však třeba rozlišovat RMR a RMSc destičku. Zjistěte, jaký model si pořídit pro různé varianty kolimátorů a jak destičku pro RMSc platformu správně namontovat.

RMR vs. RMSc destička

Moderní vlna krátkých palných zbraní se stále rozšiřuje. Na trhu můžete nalézt širokou škálu malých kolimátorů určených pro kompaktní a subkompaktní pistole. 

Holosun aktuálně vyrábí pro platformu RMR tyto kolimátory:

  • HS407C X2, HE407C X2 Green 
  • HS407 CO X2
  • HS507C X2, HE507C X2 Green
  • a HE508T X2 Green nebo RED.

Ale co dělat, pokud si koupíte subkompakt, který je prostě užší a RMR destičku není možné použít? Tyto zbraně jsou navrženy pro tzv. RMSc platformu. Holosun pro tuto platformu nabízí modely HS407K a HS507K. Použití se však dříve neobešlo bez drobných úprav. 

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEKPrůvodce výběrem kolimátorů: jaký model zvolit, aby vám maximálně vyhovoval?

Nová destička českého výrobce řeší vše

Problém RMSc řešení s použitím Holosunu spočívá v zadních vymezovacích bodech, které brání dosednutí kolimátoru na závěr zbraně (viz přiložený obrázek).

Montážní destička zde plní funkci podložky, která vytvoří rovinu, a tím umožní instalaci kolimátoru HS407K X2 nebo HS507K X2

Pro jaké zbraně je montážní destička vhodná?

Montážní destičku je možné použít pro jakoukoliv pistoli využívající RMSc rozhraní

Aktuálně je montážní destička dodávána bez šroubků. Šroubky naleznete v balení kolimátoru. Šroubek instalovaný napravo je nutné o cca 2 mm zkrátit.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEKJaký je rozdíl mezi řadou Holosun Classic a Elite?

Kolimátory i destičky najdete v našem e-shopu

Chcete se zlepšit ve střelbě? Pořiďte si na svoji zbraň vhodný kolimátor a doplňte nákup odpovídající montážní destičkou. Vše potřebné najdete v našem e-shopu.

Upozornění na nové články v blogu

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články v blogu po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv. Jak vaše údaje chráníme »

Chci vědět víc »

© FoxCam s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby