Autorizovaný prodejce

Jak správně vybrat optiku na AR15: máme pro vás 2 varianty

Vlastníte, nebo si právě pořizujete vysněnou AR-15? A přemýšlíte nyní, jakou optiku zvolit? Holosun nabízí rozsáhlou nabídku kolimátorů a velmi zajímavý puškohled 1-8×24 FFP, který bude vaše AR-15 milovat.

Varianta 1: kolimátor se zvětšovacím modulem

Jedná se o ideální variantu pro ty, kteří budou střílet na kratší vzdálenosti, ale občas vystřelí na více než 100 metrů. Pokud jste se rozhodli zbraň zakoupit, nebo ji už máte a váháte nad optikou, určitě by vaší pozornosti neměl uniknout Combo KIT od Holosunu.

V Combo KITu dostanete populární otevřený kolimátor HS510C s odolnou konstrukcí a přepínatelnými obrazci spolu se zvětšovacím modulem, se kterým budete střílet přesněji. A bude vás to neskutečně bavit. 

Kolimátor je instalován na montážní liště spolu se zvětšovacím modulem, který nabízí trojnásobné zvětšení. 

Výhodou tohoto řešení je možnost zvětšovací modul v mžiku odklopit a v případě potřeby přesnější střelby na větší vzdálenost modul opětovně předsadit. 

Vše záleží na vašich schopnostech, není problém se trefovat do gongu na více než 200 metrů.

Nyní můžete zakoupit Combo KIT za zvýhodněnou cenu. Pokud byste totiž kupovali kolimátor zvlášť a později přikupovali zvětšovací modul, zaplatíte o více než 2 500 Kč více. Nehledě na to, že v ABS kufříku Combo KITu naleznete i spacer pod kolimátor, který stojí dalších 890 Kč. Celkově tedy ušetříte téměř 3 500 Kč.

Varianta 2: puškohled FOXsight 1-8×24 FFP

Puškohled je konstruován jako variabilní optika v první fokální rovině (FFP) se stupnicí a mechanikou v MRAD. Díky konstrukci puškohledu v FFP záměrného kříže s proměnlivým zvětšením, kdy se úměrně zvětšuje i zmenšuje velikost záměrného kříže, můžete optiku použit jako kolimátor nebo puškohled se středně dlouhým dosahem.

Puškohledy se obecně vyrábí jako FFP nebo SFP ve druhé fokální rovině. Jsou levnější a mají pevný kříž, na kterém jsou výpočty korekcí a vzdáleností složitější. 

FOXsight 1-8×24 FFP díky odpočtovému kříži v MRAD umožňuje provádět jednoduché korekce nebo odhady vzdálenosti pomocí jednoduchého vzorečku.

Puškohled jako kolimátor díky FFP osnově

Díky tomu, že je celá osnova podsvícená, můžete nastavit zvětšení kříže 1×. Kříž je tak malý, že lze střílet na běžící cíle na krátké vzdálenosti. Na dlouhé vzdálenosti je kříž tak malý, že bez patřičného zvětšení jej skoro neuvidíte. 

Za velmi jasného zimního dne jsme zkoušeli porovnat zvětšení a velikost kříže při zvětšení 1× a 8×.

Jak můžete vidět, protější panelový dům je vzdálen 140 metrů. Levý náhled byl pořízen se zvětšením 1×. Pravý náhled se zvětšením 8×. 

V balení puškohledu dostanete i weaver montáž, která bude ve většině případů dostačující.

Co vybrat?

Pokud pořád nemáte jasno, můžete se rozhodnout hodem mince, nebo znovu zvážit, jak se zbraní hodláte naložit. Pokud budete střílet taktiku nebo zvonit do gongů, bude pro tyto disciplíny lepší Combo KIT

Pro ty, kteří střílí na delší vzdálenosti než 50 metrů a nikam nespěchají, doporučujeme taktický puškohled FOXsight 1-8×24 FFP. Puškohled vám nabídne neomezené množství zábavy jak při taktice, tak při zdokonalování střelby na delší vzdálenosti. Silnou stránkou puškohledu jsou opravdu velmi jednoduché odpočty, které vše dotáhnou do dokonalosti.

Vyberte si novou výbavu

Ať už dáte přednost jakékoliv variantě, rozhodně neuděláte chybu. V našem e-shopu si přitom můžete vybrat z rozsáhlé nabídky nejrůznějších kolimátorů, laserových zaměřovačů a puškohledů.

Upozornění na nové články v blogu

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články v blogu po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv. Jak vaše údaje chráníme »

Chci vědět víc »

© FoxCam s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby