Autorizovaný prodejce

Jaký je rozdíl mezi řadou Holosun Classic a Elite?

Na naší zákaznické podpoře se velmi často setkáváme s otázkou: „Jaký je rozdíl mezi řadou Elite a Classic?“ V kostce přitom můžeme říct, že kolimátory z obou řad dělají to samé – pomáhají zvyšovat efektivitu střelby. V čem přesně se liší jejich vlastnosti?

Holosun neustále rozšiřuje nabídku

Holosun nabízí stále více a více kolimátorů. Některé modely koncem roku 2019 z nabídky vypadly, některé přichází nyní. A postupem roku budou přicházet ostatní.

Řada Classic

Řada Holosun Classic je osvědčená řada, se kterou Holosun před lety začínal. Používá přitom levnější materiály – často hliník 6061 s finishem MAO. Jedná se o povrch, který je chráněn pomocí chemické elektrolýzy. Řada pracuje se standardní červenou LED diodou a výrobce zde poskytuje 5letou záruku na elektroniku a optiku.

Řada Elite

Řada Holosun Elite nabízí prakticky ty samé modely co řada Classic. Jen v kvalitnějším provedení.

Co se materiálů týče, používá se tvrdý hliník a titan, který nabízí maximální odolnost. Střelec si přitom může vybrat z více barev LED diody a Holosun u této řady poskytuje 10letou záruku na elektroniku a optiku.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Podrobný průvodce výběrem kolimátoru: Jaký typ si vybrat?

Jakou barvu diody zvolit?

Spousta lidí nám přitom pokládá otázku: „Proč je na výběr více barev?“ Je to kvůli lidskému oku a různorodosti v preferencích střelců.

Lidské oko je totiž velmi složité a především v určitých ohledech nedokonalé. Je dokázáno, že oko lépe vnímá zelenou barvu než červenou. Právě s vnímáním tečky v  červené barvě  může mít většina střelců potíže. Někdo ji vidí šišatou, někdo v ní dokonce spatřuje různé fragmenty. Zkrátka řečeno – více barev zde máme proto, aby si střelec vybral tu nejvhodnější.

Pokud chcete opravdu kvalitní kolimátor s velmi jasnou osnovou, která nebude v extrémních podmínkách splývat v ostrém světle nebo na sněhu, zvolte zelenou nebo zlatou (žlutou barvu). Ty totiž doslova září a nemají problém být viditelné i při pohledu do velmi jasných míst. 

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Prestižní Holosun kolimátory: Z jakých modelů můžete vybírat?

Jakou řadu tedy vybrat?

Výše jsme uvedli základní rozdíly mezi řadou Classic vs. Elite. Ty spočívají především v:

  • barvě LED diody,
  • použitém materiálu
  • a délce záruky.

Záleží přitom na vás, zda se rozhodnete si připlatit a získat tak opravdu bezkonkurenční kolimátor s pokročilou elektronikou, velmi dlouhou záruční dobou a možností výběru barvy obrazce. Nebo zda se spokojíte s obyčejnějším modelem.

Přejděte do e-shopu   ›

Upozornění na nové články v blogu

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články v blogu po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv. Jak vaše údaje chráníme »

Chci vědět víc »

© FoxCam s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby