Autorizovaný prodejce

Jaký kolimátor zvolit na každodenní použití

Pistolové kolimátory jsou velké téma, o kterém lze neustále diskutovat. Holosun k dnešnímu dni nabízí již 28 čistě pistolových kolimátorů. Pro skryté nošení jsou ideální modely jako HS/HE407K, HS/HE507K a také řada EPS, která čítá 12 modelů. Rozhodně tedy máte z čeho vybírat.

Uzavřený, nebo otevřený kolimátor? 

Uzavřený kolimátor nabízí větší odolnost proti vnitřnímu znečištění, například prachem či vlákny z oblečení. Také dokáže lépe odolat extrémním podmínkám, jako je voda apod. Nevýhodou však může být o něco větší rozměr.

Otevřený kolimátor je opakem uzavřeného. Pro běžné používání zde ale nehledejte problém a otevřené kolimátory lze vřele doporučit. Velmi populární jsou modely HS/HE507K, kde rozdílem mezi HS a HE je délka záruky 10 let (HE) a barva obrazce (zelená barva) u HE507K.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Novinka: Holosun SCRS skladem. Jaké jsou první dojmy?

Velikost tečky

Obecně lze při střelbě na krátkou vzdálenost doporučit tečku větší 6 MOA, případně i obrazec 32 MOA. Při trénování a střelbě na delší vzdálenost s požadavkem přesnosti je lepší tečka menší, a to 2 MOA.

Kompatibilita se zbraní

Pro začátek je třeba si uvědomit, jaký systém optic ready daný výrobce zbraně používá. Obecně lze říci, že lze kolimátor namontovat na cokoliv. 

Inspirujte se naším přehledem modelů a používaných footprintů:

  • HS/HE407/507C RMR – jsou vhodné pro full size.
  • 507COMP RMR – vhodné pro full size a delší pistole určené pro sportovní střelbu.
  • HS/HE407/507K RMS Shield – lze osadit prakticky téměř na cokoliv.
  • EPS řada RMS Shield – lze osadit též na cokoliv.
  • HE509T unifikovaná montáž HOLOSUN (nejlepší kompatibilita je s GLOCK MOS a CZ P-10 OR).

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: V čem vynikají nové puškové kolimátory Holosun

Zajímá vás o kolimátorech více? Na závěr tohoto článku se ještě můžete podívat na video Honzy Shootera věnované právě řadě kolimátorů EPS.

Vyberte si v našem e-hopu

V našem e-shopu najdete velké množství pistolových kolimátorů, mezi kterými si můžete zvolit svého favorita. Pokud si při výběru nebudete vědět rady, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poradíme. 

Upozornění na nové články v blogu

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články v blogu po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv. Jak vaše údaje chráníme »

Chci vědět víc »

© FoxCam s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby