SLEVA 10 % na plně digitální zaměřovač DRS NVision s kódem DRSNV (použijte v pokladně). Jen do konce května!

Autorizovaný prodejce

Novinka: Holosun SCRS skladem. Jaké jsou první dojmy?

Není to tak dávno, kdy HOLOSUN oznamoval letošní novinky, které prezentoval na ShotShow a později na veletrhu IWA. Na SCRS jsem se osobně velmi těšil, a to hned z několika důvodů. Je cenově dostupný, velmi malý – na zbrani jej nepoznáte, dobře ovladatelný a pyšní se 100% designem bez hran. V čem tento kolimátor vyniká a co se mi na něm zamlouvá? 

Hlavní parametry

Kolimátor disponuje ve verzi MRS přepínatelnou osnovou 65 MOA + tečka, kroužek 65 MOA nebo tečka 2 MOA. V klasické verzi má pouze tečku 2 MOA. Celkem kolimátor nabízí 12 úrovní jasu osnovy, první čtyři jsou určeny pro noční vidění. Baterie je integrovaná v těle kolimátoru a vše vychází z modelu SCS GLOCK, který je na trhu více než rok.  

FOOTPRINT z HE509T

Díky stejnému footprintu s HE509T lze dokoupit nízkou montáž pro Weaver/Picatinny. Pro platformu AR-15 nic takového nepotřebujete. Pro SA-58 nebo lovecké zbraně to bude naopak nezbytné.

Přibalená montáž lower 1/3 co-witness

Montáž pro mě byla u SCRS z počátku něco nepřekonatelného, vždyť vypadá jako kuří nožka. Postupem času jsem začal montáž na obrázcích akceptovat a řekl si, že se nechám překvapit. Když kolimátor dorazil, já jej osadil na V-AR a chvíli se na na něj jenom tak díval, pochopil jsem. Při prvním odmáčknutí spouště se vše potvrdilo. Jako celek SCRS funguje naprosto perfektně.

Ovládání a nastřelení

Kolimátor disponuje solárním panelem a může být ovládán zcela ručně nebo v automatickém režimu, kdy intenzitu bodu reguluje solární panel a elektronika. Tlačítka jsou dostatečně velká a nebude problém kolimátor ovládat v rukavicích.

Šrouby rektifikace jsou zapuštěny v těle kolimátoru a s designem těla si perfektně sednou. Pro instalaci je přibalen stranový klíč k utažení matky montáže. Je to jednoduché a funkční. Navíc se řešení nebude povolovat a zároveň by tento systém měl být nezničitelný.

Dostupnost a ceny

Kolimátory SCRS jsou již nyní dostupné v našem e-shopu. Klasická verze s červenou tečkou osnovy vás vyjde na 8 260 Kč, model se zelenou tečkou stojí 8 960 Kč. Cena varianty Elite s červenou tečkou činí 10 190 Kč, model se zelenou tečkou stojí 10 390 Kč.

Upozornění na nové články v blogu

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články v blogu po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv. Jak vaše údaje chráníme »

Chci vědět víc »

© FoxCam s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby