Autorizovaný prodejce

Otestovali jsme specialitku SCS pro Glocky. Jak dopadla?

O novém kolimátoru HOLOSUN SCS, který vychází zatím pouze pro zbraně Glock MOS, jsme již něco napsali. Zboží je již v české distribuci v prodeji a několik spokojených majitelů již tento nadupaný kolimátor využívá. A my jsme měli možnost jej konečně otestovat. Jak si kolimátor vedl?

Výška kolimátoru

Často se nás ptáte na výšku kolimátoru a s tím související dotaz, zda nebudete muset instalovat vyšší mířidla. HOLOSUN bude vyrábět model SCS v několika verzích, a to vždy exkluzivně pro danou zbraň. To znamená, že pro Glock MOS výška kopíruje závěr, mířidla jsou viditelná na 100 %.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEKKolimátor Holosun SCS: co nabízí a v čem vyniká?

Doba výdrže kolimátoru

Kolimátor pracuje s knoflíkovou nabíjecí baterií ML1220, která je skryta uvnitř kolimátoru a lze ji v případě potřeby vyměnit. Kapacita baterie činí 18 mAh.

Jak jsme již uvedli v předchozích článcích, kolimátory SCS pracují s novou technologií a jsou nejvyspělejšími kolimátory na trhu.

HOLOSUN uvádí, že ve venkovním prostředí s osvětlením více než 10 000 luxů, je solární panel schopen nabíjet baterii i dodávat potřebný proud pro napájení kolimátoru. Pro představu takové osvětlení odpovídá dennímu světlu při polojasné obloze.

Pokud budete využívat kolimátor při kryté střelnici s umělým osvětlením kolem 1 000 luxů, které například odpovídá světlu v montážní hale, bude kolimátor v režimu tečky + obrazce (nejvyšší možný odběr) odebírat přibližně 1.2 µA. Pokud uvažujeme nabitou baterii o kapacitě 18 mAh, vydrží kolimátor svítit s velkou rezervou 10 000 hodin.

Nabíjení baterie

Nabíjení baterie probíhá i při velmi malém osvětlení. HOLOSUN nasadil nový inovativní solární panel, který je schopen dobíjet kolimátor i při minimálním osvětlení. Paradoxně jsme na internetu pochytili vtípky o nevhodnosti používání tohoto modelu v oblastech polárního kruhu. 🙂

Pokud se podíváme na data HOLOSUNU, zjistíme, že při běžném venkovním používání je kolimátor schopen za jednu hodinu dobít baterii o kapacitu 100 µAh.

Porovnejte tento údaj s výše popsaným modelem, kdy kolimátor v těch nejextrémnějších případech odebírá 1,2 µA. Poměr dobíjení ke spotřebě je tedy několikanásobně vyšší.

Malé rozměry a váha

Kolimátor je vyroben z titanu a má váhu pouhých 39 g. Rozměry zařízení poté činí 4,9 × 2,61 × 2,31 cm. Konstrukci kolimátoru nemáme co vytknout a jak bylo řečeno, je navržena pouze pro Glock MOS.

Ovládání kolimátoru

Kolimátor je ovládán pomocí jednoho tlačítka umístěného v zadní části pod solárním panelem (viz fotografie). Tlačítko je umístěno tak akorát hluboko, aby nehrozilo nechtěné přepnutí nebo vypnutí kolimátoru.

Kolimátor zapneme nebo vypneme přidržením tohoto tlačítka po dobu přibližně 4 sekund. Změnu obrazce provedeme jednotlivými krátkými stisky. K dispozici je tečka 2 MOA, tečka + obrazec 32 MOA nebo pouze obrazec 32 MOA.

Dostatečně velká obrazovka

Obrazovka disponuje velikostí 1,95 × 1,47 cm. Nepatří proto k těm největším, které HOLOSUN pro pistole nabízí.

Pokud kolimátor používáte poprvé, je nutné si na tento způsob střelby zvyknout. Každý se do toho dříve nebo později dostane a začne využívat toho, co střelba s kolimátorem nabízí, tedy velmi rychlou a co nejvíce přesnou střelbu. Pro začátek doporučujeme využívat obrazec + tečku. Obrazec vám pomůže k rychlejšímu míření v případě, že pistoli „tasíte“.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEKPrůvodce výběrem kolimátorů: jaký model zvolit, aby vám maximálně vyhovoval?

Závěrem

SCS je dle našeho názoru nejlepší kolimátor pro pistole v nabídce. Samozřejmě, zatím jsme nevyzkoušeli nové EPS, které jsou více podobné klasice, ale budou nabízet lepší stupeň ochrany proti znečištění obrazovky z vnitřní strany v těch nejextrémnějších případech.

Pokud tedy patříte k majitelům pistolí Glock, MOS je naše jednoznačné doporučení. Majitelé SLIM zbraní GLOCK 43 a 48 mají trochu smůlu. Kolimátor pro SLIM verze není určený.

Upozornění na nové články v blogu

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články v blogu po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv. Jak vaše údaje chráníme »

Chci vědět víc »

© FoxCam s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby