Autorizovaný prodejce

Průvodce výběrem kolimátorů (2): v čem vynikají naše modely?

Přemýšlíte, jaký kolimátor vybrat? V tomto článku vám představíme naše 3 nejprodávanější kolimátory a prozradíme vám, v čem každý z nich vyniká.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEKPrůvodce výběrem kolimátorů: jaký model zvolit, aby vám maximálně vyhovoval?

Naše 3 nejprodávanější kolimátory

Dnes se vám pokusíme pomoci s výběrem mezi třemi kolimátory, které jsou vaší nejčastější volbou

  • HS507C X2 (běžná velikost),
  • HS507K X2 (malá velikost)
  • a HE508T X2 (běžná velikost + nový design).

Velikost hraje roli

Hlavním rozdílem mezi kolimátory je velikost. HS507C X2 a HE508T X2 jsou si do velikosti rovny. HE507K X2 je nový model určený pro kompakty a subkompakty. Porovnejme si jednotlivé kolimátory na CZ P-10 OR.

Na co si dát pozor při výběru kolimátoru?

Nejzásadnější otázka je, zda vaše zbraň podporuje kolimátor z výroby. Tyto zbraně jsou běžně označovány OR (optics ready) a znamená to, že mají v závěru z výroby vyfrézované před hledím lůžko. 

Pokud je vaše zbraň optics ready, bude vše snadnější. Pokud ne, nezoufejte, i toto je řešitelné. Nicméně zbraň bude nutné upravit u puškaře

Podle výrobce zbraně je nutné zakoupit montážní destičku, kterou připevníte na závěr, a na kterou následně přimontujete kolimátor. 

HS507C X2 a HE508T X2 jsou kompatibilní s RMR destičkami pro Trijicony. HS507K X2 má svoji destičku, kterou prodává přímo HOLOSUN pro Glock MOS nebo zmíněnou P-10. 

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Pistolové kolimátory pro skryté nošení: jak je správně osadit?

Bude použitelný HS507K X2 i pro ostatní zbraně?

HOLOSUN v tuto chvíli vyrábí destičku pouze pro tyto dvě varianty. Na internetu lze již zakoupit poměrně snadno destičky jiných výrobců pro různé výrobce zbraní. Bohužel se většinou jedná o nákupy v zahraničí

Kolimátor pro větší a menší zbraň

HS507C X2 a HE508T X2 jsou o něco málo větší. Na menších zbraních bude určitě lépe vypadat a bude praktičtější HS507K X2.

Přejděte do e-shopu   ›

Upozornění na nové články v blogu

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články v blogu po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv. Jak vaše údaje chráníme »

Chci vědět víc »

© FoxCam s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby