Autorizovaný prodejce

Průvodce výběrem kolimátorů: jaký model zvolit, aby vám maximálně vyhovoval?

Pokud se ve světě kolimátorů prozatím neorientujete, může pro vás být jejich výběr z počátku obtížný. Připravili jsme pro vás velkého průvodce výběrem, který vám s tím pomůže.

Výběr podle instalace kolimátoru

Při výběru kolimátoru má většina z vás jasno, na jakou zbraň bude kolimátor osazen. HOLOSUN používá u všech modelů standardizovanou montáž Picatinny/Weaver s šířkou railu 21 mm. Z toho plyne, že na zbrani by měl být rail Picatinny/Weaver. Pokud instalujete kolimátor například na loveckou zbraň ZH, potřebujete redukci z 11 mm na 21 mm (Picatinny/Weaver). 

V případě, že chcete pořídit kolimátor na oblíbenou SA-58, můžete buď zakoupit boční montáž, a nebo sáhnout hlouběji do kapsy a zakoupit předpažbí, které vdechne zbrani jiný šmrnc a získáte tak velmi odolné rozšíření oblíbené útočné pušky. 

Pokud byste výměnu nezvládli, obraťte se na místního puškaře. Vše vám jistě udělá na počkání. 

Micro, otevřený nebo uzavřený kolimátor

Kolimátory HOLOSUN lze zařadit do 3 hlavních kategorií:

Micro kolimátory

Jedná se o velmi oblíbené modely, které jsou kompaktní, lehké a jejich optika disponuje průměrem 20 mm. Konkrétně si můžete vybrat například tyto micro kolimátory:

  • HS403B
  • HS503GU
  • HE515CM Green

Otevřené kolimátory

Jedná se rovněž o oblíbenou kategorii. Tyto modely nabízí nízkou hmotnost a otevřený design s velmi dobrým průhledem typu obrazovka 23,1×32 mm. Skvělou volbou je například Holosun HS510C.

  • HS510C

Uzavřené kolimátory

Mají totožné výhody, jako předchozí otevřené modely. Jsou jen o pár gramů těžší a jejich výhodou je zvýšená odolnost. Sáhnout můžete například po modelu Holosun HS512C.

  • HS512C

Který z kolimátorů tedy vybrat?

Pojďme se nyní pustit do krátkého srovnání jednotlivých zmíněných modelů. Díky tomu si v nich uděláte pořádek a budete se moct lépe rozhodnout.

Micro kolimátory

  • HS403B – osnova 2 MOA, v balení nízká a vysoká montáž, která dává střelci variabilitu. Je vhodný pro rekreační střelce, kteří si jdou občas něco odstřílet. 
  • HS503GU – osnova 2 MOA s možností přepnutí na 65 MOA obrazec + 2 MOA tečka. Výhoda tohoto modelu spočívá v možnosti rychlého hrubého zacílení díky obrazci. Lze také provádět odpočet vzdálenosti. Je vhodný na naháňky, sportovní střelbu a pro pokročilé střelce a disciplíny
  • HE515CM –  high-tech kolimátor s dokonalou výbavou a zeleným přepínatelným obrazcem 65MOA + 2 MOA, který si zamilujete. Kolimátor disponuje solárním panelem, průhledovými odklopnými flip-up krytkami, nízkou a vysokou QD montáží a integrovaným KillFlashem, který lze z objektivu vyšroubovat. To vše se zárukou 10 let řady Elite. Je ideální prakticky na všechno a vhodný pro lidi, kteří vědí, co chtějí a nenechají se ničím zaskočit.

Otevřené kolimátory

Zde necháme stranou malé pistolové modely a budeme se věnovat legendě na dlouhé zbraně. 

  • HS510C – otevřený kolimátor s rychloupínací montáží. Je vybaven přepínatelným obrazcem 2 MOA + 65MOA, solárním panelem, velkou obrazovkou a perfektním designem. Je vhodný na všechno, a to bez debat. Malou slabinu vidíme v nutnosti čištění vnitřní strany optiky, která je díky otevřenému designu trochu náchylnější na znečištění (déšť, mlha a jiné nečistoty). 

Uzavřené kolimátory

  • HS512C – prakticky totožný model jako HS510C, pouze jeho vrchní část je uzavřena. Díky tomu se z tohoto modelu stal jakýsi hybrid, který spadá do skupiny uzavřených kolimátorů. Má všechny výhody HS510C a navíc netrpí znečištěním vnitřního skla. Pyšní se přepínatelným obrazcem 2 MOA + 65 MOA a dvěma solárními panely. Dále vyniká velmi vysokou odolností s perfektním velkým a vzdušným průhledem. 

Pořiďte si kolimátor v našem e-shopu

Tento malý rádce by vám měl alespoň částečně pomoct ke zúžení modelů, ze kterých lze vybírat. Samozřejmě každý z vás má jiné preference a cíle.

Holosun nabízí obrovské portfolio produktů, které je velmi obtížené zredukovat do pár řádků textu. Všechny zmíněné modely si však můžete snadno objednat v našem e-shopu.

Upozornění na nové články v blogu

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články v blogu po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv. Jak vaše údaje chráníme »

Chci vědět víc »

© FoxCam s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby