Autorizovaný prodejce

RECENZE: Kolimátory z řady HE512T předčily naše očekávání

Není to tak dávno, co jsme na Facebooku avizovali příchod prvních novinek. Před týdnem jsme se dočkali prvních kousků, které postupně nafotíme, přeložíme jejich návody a přidáme na náš e-shop. Mezi tím jsme byli několikrát na střelnici a kolimátory HE512T s novým zvětšovacím modulem od Holosunu HM3X testovali. A byla to paráda!

Nová řada HE512T

Předem musíme říci, že HE512T byl představen již loni, takže čekání bylo opravdu nesnesitelně dlouhé.

Patentovaný uzávěr slotu baterie

Kolimátor je vybaven patentovaným uzávěrem slotu baterie. Je to vlastně taková QD rychloupínací páčka. Jednoduše zmáčknete pojistku proti otevření a páčku uvolníte. Pohybem o 90° pootočíte ve směru hodinových ručiček a vytáhnete slot baterie.

Dva delší solární články

Skoro by se zdálo, že tento kolimátor bude schopný napájet něco mnohem většího. Na jeho stříšce nalezneme dva dlouhé solární panely.

Proč dva? Kolimátor je schopný pracovat na solární panely za horších světelných podmínek, než například HS510C. S tímto souvisí i výdrž baterie, která sice není skrze články dobíjena, ale je úplně odstavena a o napájení se starají čistě solární články.

Odolné tělo

Kolimátor je vyrobený z titanu. Jedná se o velmi odolný a tvrdý materiál, který se pyšní nízkou hmotností a skvělými vlastnostmi. Model HE512T váží neuvěřitelných 250 g i s baterií CR2032. To je o 100 g méně, než například VORTEX.

Montáž s fixním šroubem

Jediná věc, co nás na kolimátoru trochu mrzí, je absence rychloupínací montáže. Kolimátor disponuje fixním šroubem.

Bezchybná připravenost k použití zvětšovacího modulu

Není třeba větší představivosti. Podívejte se na obrázek kolimátoru a na model HS510C a zjistíte, že model HE512T je prakticky protáhlý HS510C.

Jenže právě HS510C nešel moc ruku v ruce se zvětšovacím modulem, který byl dál od projekční části kolimátoru. Pokud jste zvětšovací modul použili, můžete slabě vnímat stříšku kolimátoru, která je vzdálenější od zvětšovacího modulu.

TIP: HE512T je jako stvořený k použití zvětšovacího modulu HOLOSUN nebo FOXsight.

Dokonalá střelba

Kolimátor v automatickém režimu pracuje doslova bezchybně:

  • krásně reguluje intensitu bodu,
  • je dostatečně vzdušný
  • a nic nebrání ve výhledu.

Konstrukce je přímo bytelná. V testu jsme zkoušeli střílet skrze zvětšovací modul. Žádné rušení od rámečku, obrazec dokonale čistý. O samotném obrazci by se dalo napsat hodně.

Stříleli jsme se zelenou barvou, která je oku daleko příjemnější než červená barva. Zde máme jeden postřeh, který jsme konzultovali s inženýry Holosunu. Ti u zelené barvy přiznávají malinko větší potřebu světla při špatných světelných podmínkách, než u barvy červené. Řekněme, že při šeru má tečka 2 MOA snahu se malinko zkreslit.

Cena odpovídá kvalitě

Model HE512T  se přidává k vlajkovým modelům značky HOLOSUN. Samotnou značku je potřeba chápat trochu jinak než dosud. HOLOSUN má před sebou neuvěřitelnou cestu. Od sportovní rekreační střelby dnes útočí na pozice těch nejprestižnějších kolimátorů, které můžete zakoupit. Důkazem toho je vyhrané výběrové řízení pro Maďarskou armádu.

Když jsme se o těchto věcech bavili s manažerem na výstavě SHOT SHOW v USA, prohlásil:

„HOLOSUN jde pořád nahoru. Investujeme obrovské peníze do vývoje, vyvíjíme svoje věci a technologie máme zásadně svoje. Již nyní se naše řada HE (HOLOSUN ELITE) může rovnat s nejlepšími kolimátory na trhu, přitom stále stojíme méně! Postupem roku budeme rušit výrobu starých modelů, které měly určitý poměr kvalita/cena. Nyní jdeme cestou hlavně kvality, cena se přirozeně musí trochu zvednout.“

Takže, jak to tak vypadá, Holosun bude v průběhu roku až dvou rušit levnější kolimátory HS403A, HS403GL, 503C, 503GU,515C.

Podle slov hlavního manažera zůstanou v nabídce stále kolimátory v dostupné cenové hladině 5 500 Kč. Nově ji zastupuje HS403R s otočným voličem.

Přejděte do e-shopu   ›

Upozornění na nové články v blogu

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články v blogu po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv. Jak vaše údaje chráníme »

Chci vědět víc »

© FoxCam s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby