Autorizovaný prodejce

Souboj nejlepších kolimátorů Holosunu: kdo vyhrál?

Vybíráte kolimátor a nevíte si rady? Při výběru je nutné zohlednit, na jakou zbraň budete kolimátor instalovat a při jakých příležitostech z ní budete střílet. Pokusíme se dnes srovnat dva modely kolimátorů. Velmi populární model HS510C a nový, dle našeho názoru nejpovedenější kolimátor vůbec, AEMS, který jsme představili posledně. 

Kolimátor na naháňky

Pokud budete uvažovat nad kolimátorem na společné lovy, půjde většinou o instalaci na brokovnice, kulovnice nebo případně kombinované zbraně. Ve většině případů potřebujete, aby byl kolimátor instalován co nejníže k hlavni. Nový AEMS je zatím dostupný pouze na vysoké montáži. Žádné nízké montáže nejsou v tuto chvíli dostupné. Jejich dostupnost bude začátkem roku 2022. 

Jako ideální kolimátor můžete zvolit model HS510C. Má velmi robustní provedení, při instalaci je nízko posazený a pyšní se doslova obří obrazovkou o velikosti 2,31 × 3,2 cm. Ke kolimátoru je dostupná i krytka, která kolimátor ochrání při manipulaci a nepřízni počasí. Velmi vysoká životnost baterie více než 20 000 hodin vám umožní kolimátor spustit na začátku lovu a vypnout jej až při jeho ukončení na výřadu. Samozřejmostí je vysoká odolnost proti zpětným rázům. Instalovat jej lze na brokovnice nebo kulovnice do 9,5 × 73 (.375 weatherby).

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEKPrůvodce výběrem kolimátorů: jaký model zvolit, aby vám maximálně vyhovoval?

Kolimátor pro AR-15 a jiné útočné dlouhé zbraně

S příchodem modelu AEMS nemůže být otázka výběru jasnější. AEMS je nejlepší. Tak malé tělo a přitom tak skvělý pohled skrze kolimátor žádný jiný model nenabídne. Montáž 1/3 co-witness, cca 40 mm od railu, umožňuje použití zvětšovacího modulu. Zároveň se jedná o ideální výšku na AR-15.

Kolimátor je důmyslně zkonstruován a s použitím průhledných výklopných flip-up krytek můžete pohotově střílet za každého počasí i podmínek.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEKKolimátor Holosun AEMS: čím vším zaujme na první pohled?

Porovnání AEMS vs HS510C

Pro porovnání velikostí a pohledu skrze kolimátor necháme každému prostor, ať si udělá vlastní závěr. Pokud vezmeme v úvahu vybavenost AEMS a jeho možnosti, je jasným vítězem nejenom v tomto klání HS510C vs AEMS, ale mezi všemi dostupnými kolimátory vůbec! AEMS se prostě povedl na plné čáře.

Upozornění na nové články v blogu

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články v blogu po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv. Jak vaše údaje chráníme »

Chci vědět víc »

© FoxCam s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby